Të ndarë për dosjet/ Historitë e Sigurimit shkarkojnë ende debat në mesin e politikës

30/05/2024 16:28

Në parlament u lexua raporti vjetor i Institucionit të studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri,  duke risjellë edhe njëherë tjetër ndarjen e thellë në qëndrime mes deputetëve të opozitës dhe shumicës socialiste.

“Dekomunizstimimi duhet të ishte bërë si denazifikimi”, tha Gjekmarkaj.

“Historia e PD si ke filmi vdekja e kalit”, tha Koçi.

“Ju sot keni Spak si prokurorinë e Aranit çelës dhe Dumanin si Aranit Çela” tha Noka.

Ministri socialist i punëve të brendshme replikoi me deputetin demokrat Tomor Alizoti, i rreshtuar si një prej mbështetësve të ish kryeministri Sali Berisha.

Top Channel