Sot në orët e hershme të mëngjesit në Zveçan, respektivisht Zherovnicë është dëgjuar një shpërthim.

Dyshohet se shpërthimi është shkaktuar nga një granatë dore e cila është hedhur në një oborr të një shtëpie.

Janë shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale,  ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz. Njësitë relevante të Policisë kanë dalë në vend të ngjarjes dhe janë duke u marrë me rastin.

Top Channel