U vra mizorisht në qendrën tregtare në Sidnej/ Foshnja e saj po lufton për jetën, fotoja e fundit që postoi në rrjete sociale 38-vjeçarja

13/04/2024 22:44

Një prej gjashtë të vdekurve nga një sulmues në një qendër tregtare në Sidnej është Ash Good.

38 vjeç u qëllua me thikë bashkë me tetë të tjerë në Bondi Junction Westfield të Sidnejt nga një burrë, 40 vjeç, i veshur me një fanellë të ligës së regbisë rreth orës 15:20 para se një oficere policie ta qëllonte për vdekje, sipas Daily Mail.

Mes të plagosurve është edhe foshnja nëntë muajshe e zonjës Good, Harriet.

Foshnja po lufton për jetën pasi u dërgua me urgjencë në spital për një operacion urgjent.

Vetëm disa orë para se të ndodhte sulmi, Good postoi një foto në Instagram me vajzën e saj në krahë.

“Vetëm sepse po kaloja dhe më ndodhi të vishja të njëjtën gjë 9 muaj jashtë vs 9 muaj brenda etj etj,” shkruhej në foto.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel