“Mua dhe mbesën na zuri makina poshtë”, flet e moshuara që u përplas nga shoferi në rrugën Prrenjas-Qafë Thanë: Këmbën e kam në allçi, brinjët të dëmtuara

09/04/2024 14:30
E moshuara që u përplas nga makina

E moshuara e cila ishte mes 6 familjarëve që u përplasën nga, shoferi i dehur në rrugën Prrenjas-Qafë Thanë, ka dalë nga spitali i Traumës ku po merrte trajtimin mjekësor pas aksidentit të rëndë.

Ajo tregoi për Top Channel sesi ndodhi ngjarja e rëndë kur makina tip “Gol” e drejtuar nga Jetmir Daci përplasi atë së bashku me familjarët e saj.

“Këmbën e kam në allçi, brinjët dhe duart më janë dëmtuar. Kishte një ditëlindje çupa e vogël. Shkuam atje ne, sa u takuam ndodhi ajo që ndodhi, nuk mbaj mend më gjë prej aty. Erdhi i pirë ai, këta thonë kështu, po ku e pashë unë, se makina më kishte zënë sipër edhe mua edhe vajzën”– u shpreh e moshuara.

Top Channel