“Janë bërë si mafiozë që kërcënojnë njëri-tjetrin”, Basha: Fundi i pandëshkueshmërisë dita e parë e demokracisë së vërtetë

06/04/2024 17:20

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas deklaratave të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, duke thënë se “fundi i pandëshkueshmërisë është dita e parë e demokracisë së vërtetë për shqiptarët”.

“Janë bërë si kartelet e mafias, që dalin e kërcënojnë njëri-tjetrin nga frika se po u vjen radha. Fillimisht dilte koka e peshkut të qelbur. Tani del koka e cironkës po aq të qelbur sa peshku. E në fund së bashku me patericat e tyre synojnë t’i bëjnë presion dhe kërcënojnë SPAK-un. Fundi i pandëshkueshmërisë është dita e parë e demokracisë së vërtetë për shqiptarët. Prandaj, sot është jetike të ndalen duart e pista që, në pazare me njëri-tjetrin, kërkojnë të vënë nën kontroll SPAK-un”, shkruan Basha.

Top Channel