Tabaku kundër draftit të Amnistisë: Parlamenti s’është mburojë e korrupsionit të niveleve të larta

21/02/2024 13:21
Jorida Tabaku

Kryetarja e Komisionit për Çështjet Europiane, Jorida Tabaku përmes një postimi në X komentoi projektligjin e Aminstisë Penale, e cila pritet të miratohet të enjten në Parlament.

“Propozimi i Partisë Socialiste për të përdorur Parlamentin si amnistues i veprave penale të ndëshkuara nga GJKKO është një tjetër hap i kësaj mazhorance kundër Reformës në Drejtësi dhe Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Parlamenti nuk është mburoja e korrupsionit në nivele të larta dhe as amnistuesi tij! Politika, nuk është ajo që thua por ajo që bën; dhe kjo e tregon qartësisht atë që mazhoranca po bën!”, shkruan Tabaku.

Top Channel