Veliaj uron 29 Nëntorin: Gëzuar 79-vjetorin e Çlirimit, le të nderojmë kujtimet e atyre që luftuan për liri

29/11/2023 10:33

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj e ka nisur ditën e sotme me një mesazh urimi për të gjithë shqiptarët me rastin e festës së 29 nëntorit, ditës së çlirimit.

Në një postim në Facebook, ai ka postuar një video nga monumenti ‘Nënë Shqipëri’ dhe flamujt Kuq e Zi që valëviten.

“Gëzuar 79-vjetorin e Çlirimit Shqipëri! Në këtë ditë të rëndësishme, le të festojmë dhe të nderojmë kujtimet e atyre që luftuan për lirinë tonë”, shkruan Veliaj.

Ndërkohë, Veliaj ishte i pranishëm në homazhet për të përkujtuar 79-vjetorin e Çlirimit, në varrezat e Dëshmorëve në Tiranë. Të pranishëm  ishin gjithashtu Presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla dhe personalitete të shquar por edhe qytetarë.

Top Channel