Fotolajm/ Pasojat e granatimeve në rajonin e Donetskut

28/11/2023 18:40

Pamjet e mëposhtme janë pasojat e një sulmi të fundit në rajonin lindor të Donetsk. Ndërsa luftimet janë përqendruar kryesisht në lindje, moti i ftohtë i dimrit i ka ngadalësuar luftimet.

Në qershor, Ukraina nisi një kundërofensivë, por fitimet që ajo ka bërë kanë qenë margjinale në lindje dhe jug. Presidenti Volodymyr Zelensky e ka pranuar përparimin e ngadaltë, por mohon çdo deklarat se lufta është në një “ngërç”.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel