Ministri i Jashtëm serb bojkotoi foton familjare/ Hasani: Unë respektoj protokollin e Procesit të Berlinit

06/10/2023 14:45

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç bojkotoi foton familjare në Ministerialin e zhvilluar në Tiranë.

“Nuk do doja të flisja për qëndrimet e kolegëve, do doja të flisja vetëm për atë që unë bëra, unë respektoj protokollin e formatit të  Procesin e Berlinit, prandaj i ftova të gjithë të pranishmit të më bashkoheshin që foton e familjes ta bënim pranë flamujve tanë respektiv”, tha Igli Hasani.

Ministri gjithashtu tha: “Më lejoni të përsëris edhe njëherë që në presim që Serbia të nisë një hetim serioz, për grupin terrorist kriminal të përfshirë në sulmin e armatosur në veri të Kosovës, që pati një oficer të Policisë të Kosovës të vrarë dhe një të plagosur, si dhe lidhjet e këtij grupi me trafikantët e armëve dhe individë apo subjekteve të tjera në Serbi.”

 

Top Channel