Vizitoi Ukrainën, dalin pamjet nga ‘darka e shpejtë’ e Blinken! Së bashku me Kulebën ushqehen në fast food

06/09/2023 21:09

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, gjatë vizitës në Kiev, ka shkuar për të darkuar së bashku me homologun e tij ukrainas Dmytro Kuleba në një fast food.

Lajmi është bërë me dije nga vetë Blinken, ndërsa shkruan se dyshja i dhanë vetes një shans për t’u ushqyer në McDonald’s.

“Miqtë tanë në McDonald’s mezi e prisnin rikthimin në Ukrainë, kthimin pas në Kiev. Dhe ne i kemi thënë njëri-tjetrit, meqënse ata janë kthyer, herën tjetër që të takohemi në Kiev ne duhet t’i japim vetes një shans për të ndaluar dhe ushqyer aty”- shkruan Blinken.

 

FOTO GALERI
1/3

Top Channel