Fotolajm/ Mbështetësit e Prigozhin, homazhe në memorialet e improvizuara në Shën Petersburg dhe Moskë

25/08/2023 18:52

Jashtë Qendrës Wagner në Shën Petersburg dhe në Moskë po lejohet mbajtja e homazheve për Yevgeny Prigozhin.

Themeluesi i Wagner Group mendohet të jetë vrarë në një aksident ajror të mërkurën.  Lule, qirinj, flamuj rusë dhe fotografi të Prigozhin janë lënë nga mbështetësit.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel