“Merr formë pista”/ Dalin pamje nga aeroporti i Vlorës, Rama: Do marrim vendin kampion të turizmit brenda dekadës

08/08/2023 08:21

Kryeministri Rama, ka ndarë pamje nga aeroporti në ndërtim e sipër i Vlorës.

Me anë të një videoje në “Facebook”, Rama njofton se ka marrë formë gjurma e pistës dhe se po punohet me ritëm të lartë që në vitin 2025, aeroporti të jetë në funksion.

Rama tha gjithashtu se në 2025 Shqipëria do të hyjë në në fazën drejt marrjes së vendit kampion në Ballkan, për turizmin brenda kësaj dekade.

Top Channel