Foto Ilustruese

Tre shtetas që u përpoqën të mashtronin një biznesmen për t’i marrë 35 mijë euro, u vunë në pranga.

Afrim Radici, Gezim Çelanji dhe Qazim Vata u prezantuan si zyrtarë të lartë të institucioneve para biznesmenit. Ndërkohë organizator i kësaj skeme mashtrimi është një 40-vjeçar, që është shpallur në kërkim.

Dy automjete dhe pesë celularë u sekuestruan si provë materiale, ndërkohë që të dyshuarit po hetohen nga Prokuroria e Tiranës.

Top Channel