Kryeminsitri Edi Rama ka treguar përmes një postimi në “Facebook” se ka nisur puna për programin e energjisë diellore.

Me anë të disa fotove, Rama tregon se puna ka nisur me vendosjen e paneleve diellore në tarracën e kryeministrisë dhe sipas tij kështu do të veprohet edhe me institucionet e tjera.

Top Channel