Veliaj fton fëmijët dhe të rinjtë të merren me sport: Shkollat si qendra komunitare janë padyshim hapësirat më të mira

15/06/2023 11:14

 Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i bën thirrje të gjithë prindërve që të aktivizojnë fëmijët me sporte.

Ai ka publikuar një video nga shkollat në Tiranë të cilat shërbejnë dhe si qendra komunitare.

Shkollat si qendra komunitare, janë padyshim hapësirat më të mira për fëmijët dhe të rinjtë që duan të aktivizohen në sporte të ndryshme , duke e shfrytëzuar kohën e lirë gjatë verës në mënyrën më të mirë të mundshme. Kush edukohet me sport, është vetëm një hap larg nga të qenit KAMPION!”, shkruan Veliaj.

Top Channel