Fitorja e Erdogan në Turqi, Begaj: Urime të përzemërta në rizgjedhjen tuaj!

28/05/2023 20:38

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij turk për fitoren e tretë radhazi të mandatit.

Ndër të tjera lideri shqiptar ka shtuar se do të vijojë partneriteti dhe miqësia vëllazërore mes të dyja vendeve.

“Pas fitores së presidentin turk Re@RTerdogan në rizgjedhjen tuaj! Partneriteti dhe miqësia vëllazërore mes Shqipërisë dhe Turqisë do të vazhdojë të ushqehet dhe të rritet më tej”, shkroi ai në Twitter.

Top Channel