VIDEO/ Rama mesazh të rinjve: Vijoni aplikimin për t’u bërë pjesë e FA, mundësitë janë të shumta

30/03/2023 08:27

Kryeministri Edi Rama ka ftuar çdo të ri për t’u bërë pjesë e Forcave të Armatosura.

Krahas një mesazhi në rrjet sociale, Rama ka publikuar edhe një video ku shfaqej Armela Murati, pilotja e parë shqiptare, që u bë pjesë e Forcave të Armatosura duke ndjekur kursin e pilotit.

“Mirëmëngjes dhe me ftesën që ashtu si pilotja e parë shqiptare, Armela Murati që u bë pjesë e Forcave të Armatosura duke ndjekur kursin e pilotit, të vijoni aplikimin për mundësitë e shumta të karrierës brenda FA, në https://www.mod.gov.al/rekrutim/,ju uroj një ditë të mbarë”- shkroi Rama.

Top Channel