Asambleja e PS në Vlorë, sot votohet emri i kryetarit të Bashkisë/ Rama konsumon kafe me Sinën dhe Idrizin

25/03/2023 11:48

Në Vlorë, kryeministri Rama është i pranishëm në asamblenë e Partisë Socialiste.

Asambleja voton sot për emrin e kryetarit të bashkisë me votim të fshehte midis emrave Fate Velaj dhe Ermal Dredha.

Ndërkohë, burime nga takimi bëjnë me dije se kryesocialisti Rama ka zjgedhur që shumicën e kohës të qëndrojë jashtë mbledhjes.

Kryeministri është parë të konsumojë kafe me Sinan Idrizin dhe deputetin Vullnet Sina por nuk dihet se çfarë po diskutohet mes tyre.

Top Channel