Regjistrimi i PD-së/ Berisha ankohet në KAS për pranimin e Alibeajt

21/03/2023 12:09

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dërguar në KAS ankimim për pranimin e Enkelejd Alibeajt si kryetar i PD-së.

Ky është një skenar që ka shumë pak mundësi të ndodhë, pasi ishte vetë KAS që i dha të drejtë Alibeajt.

Një tjetër ankesë u depozitua në KAS para pak orësh, këtë radhë nga Alibeaj, i cili i kërkon që KQZ të mos regjistrojë koalicionin “Bashkë Fitojmë” të Berishës Metës dhe Dules.

Sipas tij, kolaicioni përmban referenca të PD-së, në një kohë që duhet të përfaqësohet vetëm nga Alibeaj. Relatori për këtë çështje u caktua Elvis Çefa, pas shortit të hedhur.

Ankimimi i PD në KAS 21.032023

Top Channel