Ekspozita në Athinë/ Rama shoqërohet nga bashkëshortja e tij, Linda dhe djali Zaho

20/03/2023 18:37

Kryeministri Edi Rama ka çelur në Athinë ekspozitën e tij të titulluar  “IMPROVISATIONS”.

Ai është shoqëruar nga gruaja e tij Linda dhe djali i vogël, Zaho.

Janë 33 punime pikture të krijuara vitet e fundit, ku 15 prej të cilave të vitit 2023 si dhe disa punime porcelani.

Ekspozita u inaugurua prej ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendias, i cili vlerësoi Edi Ramën si artist, por edhe si politikan.

Top Channel