Reshje të dendura të borës në Indi/ Jetesa bëhet e vështirë për banorët (foto)

01/02/2023 10:02

Reshjet e dendura të borës kanë penguar jetën e përditshme në shumë pjesë të Indisë veriore.

Në Kashmirin e administruar nga Indiani, dëbora mbuloi pjesën më të madhe të rajonit, duke ndërprerë furnizimin me energji elektrike dhe duke shkaktuar vonesa në udhëtimet rrugore, hekurudhore dhe ajrore.

Autoritetet kanë lëshuar paralajmërime për ortekë në 10 rrethe në rajon.

Liqeni i famshëm Dal në qytetin kryesor të Srinagar ka qenë pjesërisht i ngrirë.

Moti gjithashtu prishi planet e udhëtimit të disa liderëve të partisë së Kongresit, të cilët ishin në rajon si pjesë e “marshimit të unitetit” të tyre 4,000 km të gjatë nëpër Indi, i cili përfundoi në Kashmir të hënën.

Të martën, deputeti i Kongresit Jairam Ramesh kishte postuar në Twitter se disa deputetë nuk do të mund të merrnin pjesë në seancën e buxhetit në parlament pasi të gjitha fluturimet nga Srinagar duhej të anuloheshin për shkak të motit të keq.

Departamenti i motit ka parashikuar përmirësim të kushteve nga mëngjesi i së mërkurës.

FOTO GALERI
4/11

Top Channel