Një goditje e fortë sizmike ndodhi para pak minutash në ishullin e Rodosit në Greqi.

Paraprakisht mësohet se tërmeti 5.9 ballë ka rënë mes Rodosit dhe Karpathos, në Egjeun lindor.

Deri më tani nuk janë regjistruar dëme serioze, pasi lëkundjet janë regjistruar në një zonë detare. Sizmologët thonë se po e ndjekin nga afër situatën dhe nuk ka vend për panik.

Top Channel