Video/ Arrestohet rrëshkitësi me ‘snowboard’ që rrëzoi të gjithë skiatorët në pistë pas hedhjes nga teleferiku (fotot)

11/01/2023 16:46

Një skiator ‘snowboarder’ shkaktoi kaos në një pistë në Austri pasi teksa ra nga teleferiku që po e grinte, nisi rrëshkitjen e pakontrolluar duke goditur të gjithë skiatorët që gjeti përpara në pistë.

Ai u arrestua më pas nga policia.

18-vjeçari nga Hungaria ishte duke u stërvitur në pistën austriake të Rosenkranz në fundjavë kur rrëshkiti nga ulësja e teleferikut dhe ra pranë majës së pistës.

Pamjet video tregojnë të riun e paemëruar publikisht, që përpiqet të mbahet te karrigia por nuk arrin të ndalojë rënien.

Por ai shpejt nis të rrëshkasë drejt skiatorëve në pistë dhe teksa fitonte shpejtësi, i godet ata njëri pas tjetrit duke lënë prapa një linjë shkatërrimi.

@selimayer #jerryoftheday #kreischberg ♬ original sound – Seli 🙂


Një prej viktimave pësoi plagë serioze dhe u dërgua në spital me helikopter ndërsa të tjerët u trajtuan në klinikën lokale të Friesach.

Por në vend që të qëndronte për të ndihmuar skiatorët, ‘snowboarder-i’ vendosi të largohej nga vendngjarja.

Ai u arrestua disa orë më vonë nga policia e zonës së Murau. Nuk është e qartë se çfarë akuzash mund të ngrihen mbi të.

Në rrjet shumë shikonin anën zbavitëse të videos ndërsa të tjerë kishin mbetur të tmerruar nga pamjet dhe koincidenca lënduese.

FOTO GALERI
1/3
Pamjet video tregojnë të riun e paemëruar publikisht, që përpiqet të mbahet te karrigia por nuk arrin të ndalojë rënien.

Top Channel