Veliaj publikon fotot se si do transformohet shkolla “Emin Duraku”: Një tjetër xhevahir po i shtohet Tiranës

08/01/2023 10:32

Shkolla e re “Emin Duraku” do të jetë një tetër xhevahir në buqetën e shkollave që janë shtuar Tiranës këto shtatë vite.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar fotot e projektit transformues të kësaj shkolle në zonën e ish-Bllokut.

Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” do të presë nxënësit e saj, në një godinë të re, me hapësira moderne.

Me një kapacitet prej 1300 nxënësish, kjo shkollë, e cila gjithashtu u dëmtua nga tërmeti, do të ketë në përfundim të saj 51 klasa, 6 laboratorë, bibliotekë, si dhe dy palestra, të cilat mund të përdoren nga fëmijët jashtë orarit mësimor.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel