Një ekip gazetarësh është sulmuar me gurë në Zupç të Zveçanit, ku është vendosur barrikada e parë për në pikën kufitare të Bërnjakut.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar apo jo dhe cilët janë autorët.

Kujtojmë se situata në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar, ndërsa barrikadat janë atje prej javësh.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtit zhvilloi një takim këtë të hënë me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

 

Top Channel