Debati i ashpër në Kuvend/ Grupi i PD kërkon masë disiplinore ndaj Ramës

22/12/2022 17:49

Grupi i PD-së ka kërkuar masë disiplinore ndaj kryeministrit Edi Rama pas debatit me ofendime në seancën plenare të kësaj të enjteje.

Debati në Kuvend mes kryeministrit dhe deputetit të PD-së Gazement Bardhi, degradoi në përdorimin e ofendimeve.

Drejtuesja e seancës Ermonela Felaj, u detyrua të ndërpresë për disa sekonda seancën dhe të përjashtojë Bardhin për sot, në mënyrë që të qetësoheshin gjakrat në Parlament.

Debati erdhi pasi Bardhi akuzoi kryeministrin Rama duke i thënë se Gjykatën Kushtetuese e ka shndërruar në një seksion të PS-së, gjë e cila e nevrikosi kryeministrin, ku ky i fundit e quajti Bardhin palaço cirku, ndërsa ai ia ktheu duke i thënë “legen”.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel