Dita e diel do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme në vendin tonë.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Temperaturat minimale do të jenë 0 grafë C, kurse ato maksimale 17 gradë C.

Top Channel