Fotot/ Liderët europianë shijojnë koncertin me këngë e valle popullore shqiptare, nuk mungon ‘vallja Rugovës’

06/12/2022 14:01

Teksa opozita protestonte mes trazirave dhe incidenteve, liderët eurupianë shijuan koncertin me valle popullore shqiptarë pranë stadiumit “Air Albania”.

Pak para nisjes së samitit mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që solli në Tiranë 44 delegacione, u zhvillua një koncert në nder të tyre.

Teksa shijuan koncertin, ata u njohën më tepër me traditat shqiptare, e më pas iu drejtuan sallës ku po mbahet aktualisht samiti.

Një nga vallet që u përformua ishte “Vallja e Rugovës”.

FOTO GALERI
1/28

Top Channel