E përdorur më parë nga forcat ruse, shkatërrohet ndërtesa në Kharkiv (Foto)

26/10/2022 18:36

Një ndërtesë e përdorur nga forcat ruse si pikë grumbullimi është shkatërruar së fundmi.

Në imazhet e publikuara shihet se si godina që ndodhet në rajonin verilindor të Kharkiv të Ukrainës, është kthyer në gërmadha.

Qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, Kharkiv, u rimor nga trupat ukrainase gjatë kundërsulmeve të tyre.

Megjithatë, rajoni ka vazhduar të goditet nga granatimet dhe sulmet me raketa nga forcat ruse.

Top Channel