Kryeministri më i ri i Mbretërisë së Bashkuar, Biden uron Rishi Sunak pas marrjes së postit

25/10/2022 16:54

Presidenti i SHBA Joe Biden ka postuar në Twitter urimet e tij për Rishi Sunak, pas marrjes së portit të kryeministrit në Britani.

“Së bashku, pres me padurim të përmirësojmë bashkëpunimin tonë për çështje kritike për sigurinë dhe prosperitetin global, duke përfshirë vazhdimin e mbështetjes sonë të fortë për Ukrainën”, shkroi ai.

Biden përshëndeti dje ngjitjen e Sunak në postin e lartë, duke thënë se ishte një “një moment historik”.

Mbretëria e Bashkuar dhe Amerika thuhet se kanë një marrëdhënie të veçantë, kështu që Sunak mewndohet se do të krijojë lidhje të forta me Biden.

Top Channel