Rama takon presidentin irzraelit Issac Herzog/ Në fokus të bisedimeve siguria kibernetike

24/10/2022 10:42

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot presidentin irzraelit Issac Herzog, gjatë vizitës së tij zyrtare në Izrael.

Rama ka ndarë pamjet në rrjetet sociale, nga pritja që i ka bërë presidenti i Izraelit Issac Herzog.

Vëlla Edi si jeni!’– dëgjohet të thotë presidenti i Izraelit teksa mirëpret kryeministrin shqiptar bashkë me delegacionin e qeverisë.

Pas presidentit, Rama ka zhvilluar edhe një takim me Kryetarin e Kuvendit të Izraelit, Mickey Levy.

Prej dy ditësh, kryeministri Edi Rama po zhvillon vizitë zyrtarë në Izrael, ku në fokus të takimeve dhe të bisedimeve janë siguria kibernetike dhe sulmet e hakerave iranianë, si dhe bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel