Konservatorët mblidhen jashtë selisë së tyre, presin me brohoritje kryeministrin e ardhshëm të Mbretërisë së Bashkuar

24/10/2022 17:19

Kryeministri i ardhshëm, Rishi Sunak, u prit me brohoritje nga deputetët konservatorë në selinë e Partisë Konservatore.

Ai pati shtrëngime duarsh dhe përqafime, teksa përshëndeste mediat të cilat ndodheshin aty.

“Faleminderit djema”, tha Sunak, teksa futej në ndërtesë i qeshur dhe shumë i lumtur.

Deputetët dhe mbështetësit konservatorë u mblodhën jashtë selisë së fushatës konservatore, në Londër dhe pritën momentin që lideri i tyre i ri të jepte fjalimin.

Top Channel