Kryeministri i vendit Edi Rama, ka uruar kryeministren e re të Italisë Giorgia Melonin.

Me anë të një postimi në “Twitter” Rama tha se Meloni është kryeministrja e parë grua në historinë e Italisë e zgjedhur nga populli, dhe se Shqipëria i detyrohet shumë vendit fqinj pasi na lidh një miqësi e lashtë dhe vëllazërore.

Top Channel