Një aksident ku janë përfshirë pesë makina ka ndodhur këtë të shtunë aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Sipas informacioneve, mjeti i parë që është përplasur me bordurën anësore ka qenë në gjendje të dehur dhe ka humbur kontrollin, ndërsa të tjerët i kanë rënë nga pas në pamundësi frenimi.

Ka vetëm dëme materiale nga aksidenti i ndodhur këtë mbrëmje.

Top Channel