Lajmi i fundit
Aksident i rëndë në Kroaci, mes të aksidentuarve dhe shqiptarë
Përplasja që shkaktoi aksidentit ka ndodhur mes një automjeti Volkswagen Caddy, i drejtuar nga një 22-vjeçar shqiptar, me status të përkohshëm në Kroaci, dhe një kamioni MAN i drejtuar nga një shofer boshnjak
Katër pasagjerë ndodheshin në bordin e Volkswagen Caddy drejtuar nga 22-vjeçari shqiptar.
Pasagjerët ishin tre shtetas shqiptarë të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç, së bashku me një shtetas nepalez 26 vjeç
Aktualisht autoritetet po hetojnë rrethanat e aksidentit. Raportet paraprake sugjerojnë faktorë të mundshëm si shpejtësia, kushtet e motit dhe gjendja mekanike e automjeteve
Foto ilustruese

Një banesë që ishte përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike është zbuluar në fshatin Bardhaj të Shkodrës.

Gazetari Klodian Zhivani raporton se në ndërtesë ishin instaluar llampat elektrike dhe ishin vendosur mjetet e nevojshme për rritjen e drogës.

Raportohet për 100 kg lëndë narkotike kanabis sativa të sekuestruar. 15 persona janë shoqëruar në drejtorinë e Policisë së Shkodrës.

Top Channel