Zgjedhjet dhe protestat e opozitës duket se ishin sot në fokus të bisedës mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në selinë e PD.

Detajet kreu i Partisë së Lirisë, i njoftoi pas takimit në Presidencë, ku u prit nga kreu i shtetit në një takim konsultativ për datën e zgjedhjeve të ardhshme vendore.

“Me z. Berisha kemi folur edhe për zgjedhjet edhe për protestat folëm edhe për protestat dhe zgjedhjet. Pra kemi folur për fuqizimin e demokracisë.”- tha shkurtimisht Meta, pa dhënë detaje të tjera.

 

Top Channel