Ish-kryeministri Sali Berisha priti sot në selinë e PD, kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta, aleatin kryesor në opozitë.

Në njoftimin e zbardhur nga zyra e shtypit pranë PD, thuhet se: Në takim u diskutua dhe u ra plotësisht dakord për bashkëpunimin, bashkërendimin dhe Aleancën e Partisë Demokratike me Partinë e Lirisë në zgjedhjet vendore, inisiativat parlamentare, në protestat popullore kundër pushtetit të Edi Ramës.

Në këtë takim ishin të pranishëm gjithashtu edhe deputetët Flamur Noka e Petrit Vasili.

Top Channel