Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu dhe kryeministri, Albin Kurti, kanë udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ata do të qëndrojnë në Uashington D.C. për të marrë pjesë në ceremoninë e organizuar në Kongresin amerikan për nënshkrimin e marrëveshjes me Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), për Programin Kompakt të Kosovës, sipas Kosovapress.

Bëhet e ditur se gjatë qëndrimit në Uashington, presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti do të zhvillojnë edhe takime të tjera bilaterale.

 

Top Channel