Policia arreston burrin që la kokë njeriu jashtë gjykatës së Bonn në Gjermani (fotot)

29/06/2022 15:15

Policia gjermane ka arrestuar një burrë me një kokë njerëzore të prerë të cilën e la jashtë gjykatës së qytetit gjerman Bonn.

Hetuesit kanë bërë thirrje për dëshmitarë pasi koka njerëzore e paidentifikuar u gjet mbrëmjen e djeshme jashtë gjykatës së rrethit të Bonn.

Policia ndaloi një 38-vjeçar banor të zonës ndërsa në vendngjarje ishin ngritur tenda të mjekësisë ligjore për të fshehur dhe hetuar kokën e prerë njerëzore që ishte lënë jashtë në mesin e ditës.

Autoritetet thanë se kishin gjetur një trup njeriu disa qindra metra larg pranë lumit Rhine, për të cilin ata besojnë se i përket kokës.

Policia ende nuk ka njohuri për vrasjen dhe në zonë nuk është raportuar për aktivitet të dyshimtë, prandaj kanë bërë apel publik për informacione.

FOTO GALERI
1/3
Policia gjermane ka arrestuar një burrë me një kokë njerëzore të prerë të cilën e la jashtë gjykatës së qytetit gjerman Bonn.

Top Channel