Greqi/ Arrestohet maniaku i moshuar britanik pasi fotografonte fëmijët në plazh (fotot)

20/06/2022 18:46

Një britanik i moshuar është arrestuar në ishullin grek të Santorini pasi u pa të fotografonte fëmijë të vegjël që luanin në plazh, sipas raportimeve vendase.

Prindërit e fëmijëve raportohet se kishin pikasur të moshuarin që fotografonte fëmijët në rrobabanje në plazhin e Kamari dhe të shqetësuar nga sjellja burrit të dyshimtë, njoftuan policinë.

Në Greqi është e jashtëligjshme të fotografosh fëmijët pa lejen e prindërve.

Burri i ishte larguar nga vendi por u gjet gjithsesi nga oficerët të cilët e arrestuan për sjelljen perverse. Britaniku u arrestua pas pretendimeve të prindërve.

E përditshmja greke Protothema shkruante: “Incidenti i të martës që shkoi u raportua nga plazhistët në plazhin Kamari, të cilët denoncuan të moshuarin britanik që fotografonte të miturit që luanin me njëri-tjetrin.”

Burri u dërgua në stacionin e policisë së Thira ku u identifikua nga një prej nënave të fëmijëve.

Çështja e tij iu referua gjykatës së shkallës së parë në Naxos.

FOTO GALERI
1/2
Në Greqi është e jashtëligjshme të fotografosh fëmijët pa lejen e prindërve.

Top Channel