Kryemadhi shkon në seancën për Presidentin: Procesi duhet të ishte konsensual. LSI do votojë kundër

04/06/2022 18:12

Ndonëse do të marrë pjesë në seancën e posacme plenare, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se LSI do të votojë kundër presidentit të ri të republikës.

“Procesi duhet të ishte konsensual, kushtetues, përfshirës dhe të përfaqësonte vullnetin e të gjitha palëve politike, por edhe të shqiptarëve. Nuk flasim për individin, jemi mësuar t’i bëjmë pis individët.

Vota e LSI është votë kundër. Nuk kam rezervë për asnjë person, por për diktaturën që po instalon Edi Rama”, tha Kryemadhi ne një prononcim për mediat.

 

Top Channel