Emrat/ 4 kandidatët për dy poste nënkryetarësh në PD. Noka e Ristani në garë për Sekretar të Përgjithshëm

03/06/2022 14:53

Belind Këllici, Agron Shehaj, Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi, janë 4 kandidaturat e votuara nga kryesie e PD, e mbledhur sot nën drejtimin e Berishës, për nënkryetarë partie.

Dy emrat që do të marrin më shumë vota, në procesin që do të nisë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, rreth orës 18:00 do të jenë dy nënkryetarët e rinj të partisë.

Ndërkohë Top Channel mëson se në garë për postin e sekretarit të përgjithshëm, janë Flamur Noka dhe Arben Ristani.

Ndërkohë në garë për postin e sekretarit organizativ do të jenë Ervin Minarolli dhe Aurel Bylykbashi, ndërsa Ivi Kaso dhe Çlirim Gjata do të garojnë për postin e sekretarit zgjedhor.

Sekretar për koordinimin me Organizatat Partnere: Ilirjana Kucana dhe Megi Balliu

Sekretar për transparencën në luftën kundër korrupsionit: Ledina Mandia dhe Andia Pustina

Sekretar për të drejtat e njeriut: Elda Hoti dhe Bislim Ahmetaj

Sekretar për integrimin: Edmond Spaho dhe Lediana Fratari

Sekretar për marrëdhëniet me publikun: Jola Hysaj dhe Sara Bodo

Sekretar për të përndjekurit: Indrit Hoxha dhe Bedri Blloshmi

Sekretar për diasporën dhe organizimin e partisë jashtë Shqipërisë: Tritan Shehu dhe Lorenc Luka

Sekretar për pushtetin vendor: Ylli Asllani dhe Dasho Aliko

Sekretar për çështjet elektorale: Ivi Kaso dhe Clirim Gjata

Gjykatëse e partisë: Endira Bushati dhe Adriana Kalaja

Top Channel