Shtëpia e saj prej 48 vitesh, tashmë një ndërtesë e shkatërruar nga zjarret e luftës

26/05/2022 16:32

Olga Chernenko shpesh kalon pranë mbetjeve të djegura dhe të nxira të shtëpisë së saj në qytetin e Irpin të Ukrainës.

51-vjeçarja thotë se e bën këtë sepse aty kaloi 48 vite të jetës së saj, pothuajse gjithë jetën.

Si shumë të tjerë, ajo është detyruar të largohet nga shtëpia e saj pasi sulmet ruse kanë shkatërruar vendin.

E fotografuar duke mbajtur qenin e saj Casper jashtë mbetjeve të ndërtesës së saj, ajo thotë se shpreson që presidenti rus Vladimir Putin të dënohet për atë që ka bërë.

Top Channel