Presidenti i ri, Balla: Do propozojmë një kandidat nëse s’zgjidhet në raundin e tretë

20/05/2022 17:18

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pasi Enkelejd Alibeaj tha se mazhoranca shkeli marrëveshjen për presidentit.

“Do të kemi, jo nuk kemi sepse do të respektojmë marrëveshjen, deri në përfundim të raundit të tretë. Nuk ka asnjë dyshim, ua thashë, nëse nuk do të jetë zgjedhur ne do të zgjedhim dhe do të propozojmë një kandidat, e kam thënë disa herë, dy grupe nga Doda dhe Mediu kanë qenë të gatshëm të hyjnë në diskutim të japin emra”, tha Balla.

Top Channel