Xhaçka takon Di Maion në Bruksel: Italia mbështet integrimin e Shqipërisë në BE

16/05/2022 10:31

Gjatë qëndrimin në Bruksel, ministrja e jashtme Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me homologun italian Luigi Di Maio.

Përmes një foto postuar në rrjete sociale, Xhaçka shprehet mirënjohëse ndaj vendit fqinj për integrimin e Shqipërisë në BE

“Fillimi i ditës në Bruksel me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio. Mundësi e mirë për agjendën tonë intensive dypalëshe dhe bashkëpunimin e shkëlqyer.

Si gjithmonë e inkurajuar nga miqësia e Italisë dhe mbështetja e vendosur për integrimin e Shqipërisë në BE. Në pritje të mbledhjes së parë të grupit të përbashkët të punës për njohjen reciproke të sigurimeve shoqërore.”- shkruan Xhacka.

 

Top Channel