Gruaja me të tre qentë vriten në aksidentin makabër në qendër të Londrës (fotot)

16/05/2022 15:43

Një grua 41-vjeçare dhe të tre qentë që po ecnin me të janë vrarë dje të goditur nga një makinë në zonën Chelsea në qendër të Londrës.

Shoferi i makinës, një djalë 26 vjeçar u arrestua me akuzat e shkaktimit të vdekjes prej drejtimit të rrezikshëm të makinës.

Policia dhe mjekët u thirrën në vendin e aksidentit pas raportimeve për një përpasje të një kalimtari, kafshëve dhe një mjeti Audi.

41 vjeçarja Olivia Riley u gjet e vdekur në vendngjarje ndërsa kafshët vdiqën më vonë nga plagët. Një prej dëshmitarëve e përshkruante skenën si një “kasaphanë”.

Ata komentonin në Facebook: “Dy labradorët kishin vdekur kurse i treti ulërinte aq fort duke depërtuar skenën e kaosit që e rrethonte”.

“Disa makina u përplasën dhe gjaku ishte spërkatur kudo. Mësova se pronarja e qenve kishte vdekur së bashku me tre qentë e saj.

“U prehtë në paqe zonja dhe tre qentë. shumë e trishtueshme.”

Një tjetër kalimtar shkruante në rrjetin Twitter: “Kalova andej me makinë kur sapo kishte ndodhur. Skenë e tmerrshme, tre qentë e vdekur në rrugë dhe disa makina të përplasura”.

Vendi ku ndodhi ngjarja është nga zonat më ekskluzive të Londrës, përgjatë lumit Tamiz ku jetojnë tradicionalisht emra të famshëm.

FOTO GALERI
2/5
Një prej dëshmitarëve e përshkruante skenën si një "kasaphanë".

Top Channel