“Meta armiku i reformës në drejtësi”, Rama tjetër reagim për SPAK: Mori peng gjyqtarin, ndërkohë që për kampionët e korrupsionit në drejtësi s’ka lëvizur ende gishtin!

07/05/2022 13:51

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër reagim në twitter lidhur me deklaratat e bëra ndaj SPAK ne Asamblenë Kombëtare.

“Unë nuk i heq asnjë presje asaj që deklarova sot dhe nuk mjafton që SPAKU të thotë se e paska pushuar çështjen, pasi faktikisht e mori peng gjykatësin në fjalë pa asnjë arsye në botë, duke i shkuar praktikisht pas avazit Armikut NR.1 të Reformës në Drejtësi, Ilir Metës!

Meqë ka marrë përsipër të sqarohet SPAKU do të duhej të sqaronte pse reagoi rrufeshëm për një kallzim absurd për një vepër penale imagjinare të njeriut të shpallur nga DASH kampion i antikorrupsionit,ndërkohë që për kampionët e korrupsionit në drejtësi s’ka lëvizur ende gishtin!” shkruan Rama.

 

Top Channel