‘Transgjinorja’ dërgohet në burgun e burrave pasi ekspozohet si pedofil ndaj vajzave 6-7 vjeçare që ngacmonte (fotot)

28/04/2022 21:30

Një transgjinore britanike që ishte në pritje të operacionit të ndryshimit të gjinisë në sistemin shëndetësor publik, është dërguar në burgun e burrave për tre vjet pas ekspozimit si një pedofil i rrezikshëm.

Britnee Aitken, që para ndryshimit të orientimit seksual, identifikohej si 47 vjeçari shofer kamioni Marcus, nuk do të kryejë tashmë ndryshimin e seksit pas dëshmisë së dy vajzave të vogla që kishte tentuar të abuzonte seksualisht disa vite më parë.

Një prej viktimave, asokohe vetëm gjashtë vjeçe, tha se e kishte prekur në mënyrë abuzive  kur ato kishin trokitur në derën e tij.

Dje në gjykatën e Minshull, Manchester, Aitken u paraqit i veshur me bluzë grash, makiazh dhe flokë të gjata të kuqe.

Siç kishte kërkuar, në gjykatë i referoheshin si ‘ajo’, teksa u shpall fajtor për tre akuza sulmi seksual ndaj të miturve dhe një akuzë ekspozimi seksual.

Ajo/ai është regjistruar tashmë përjetë në regjistrin e shkelësve seksualë dhe do të dërgohet në një burg për burra.

Prokurori Ben Berkson tha: “I akuzuari njihej asokohe si Marcus Aitken ndërsa vajzat që ai sulmoi ishin pesë e gjashtë vjeç”.

Në deklaratën e një prej viktimave thuhej: “Kam ende imazhe e makthe prej abuzimit, kur mendoj se çfarë bënte ky person me mua”.

“Ajo që ndodhi ka ndikuar në aftësinë time për të krijuar e ruajtur lidhje me miqtë  e familjarët ndërsa abuzimi më ka shkaktuar ankth e paaftësi për të menaxhuar stresin”.

Aitken u dënua në vitin 2020 ndërsa në 2012 kishte marrë një paralajmërim për xhirim nën fustan të një tjetër fëmije.

Duke dhënë dënimin gjykatësi John Edwards i tha Aitken: “Abuzimi juaj ka pasur një impakt të fortë emocional ndaj viktimave të mitura që ju konsideronin si një të rritur të përgjegjshëm që i jepnit lodra fëmijëve per t’u zbavitur, por motivet tuaja te verteta ishin perverse”.

FOTO GALERI
1/4
Një transgjinore britanike është dërguar në burgun e burrave për tre vjet pas ekspozimit si një pedofil i rrezikshëm.

Top Channel