Sanksionet e SHBA/ Alibeaj me ‘kunja’ ndaj Berishës: Komenti im është që “non gratat” s’duhet të kenë vend këtu

11/04/2022 19:32

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj, ka komentuar pak minuta më parë vendimin e SHBA-së në lidhje me sanksionet ndaj Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit.

Ai u shpreh teksa doli nga Kuvendi se personat e shpallur “non-grata” nga SHBA nuk duhet të kenë vend në tempullin e demokracisë dhe duke iu referuar Berishës ai tha se e ka bërë të qarët komentin për personat e padëshiruar.

Ju e dini cili është komenti im për non-grata dhe të tjerë non-grata. Komenti im është që non-gratat nuk duhet të kenë vend këtu”, u shpreh Alibeaj.

Top Channel