“Berisha dhe Basha janë përgjegjës për gjendjen e PD”/ Gjekmarkaj: Të dy duhet të largohen ‘pa kthim’ nga PD

07/04/2022 21:41

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj, mbrëmjen e sotme në ‘Top Story’ ka ndëshkuar rëndë situatën në Partinë Demokratike ku sipas tij duhet të analizohet origjina e krizës sepse që në krijimin e saj vetëm është zvogëluar si parti, për nga rëndësia.

Ai tha ndër të tjera se Basha dhe Berisha duhet të largohen pa kthim nga PD-ja, për ti lënë rrugën liderëve të rinj.

Agron Gjekmarkaj: Është një situatë kaotike, nuk dua të kontestoj Ivin por duhet të presim me qetësi se çfarë do të thotë apeli apo organet e tjera kompetente.

Kjo parti nga 1992 është zvogëluar herë pas here. Nëse nuk bëjmë këtë analizë, se kriza e ka bazën e hershme. Fitorja është e brishtë, nuk na duhet brenda PD, por me kundërshtarin. Na duhet shumë më tepër sesa kaq. Nuk e kuptoj çfarë ka për të qenë triumfalist, nga ana tjetër shoh që ka shpejtësi për ta rrimarrë PD.

Fjalia e fundit është se unë besoj se Berisha dhe Basha janë përgjegjës që PD është në këtë gjendje. Basha është hije e Berishës. Do doja që të dy të largohen pa kthim dhe ti hapin rrugën një lideri të ri.

Top Channel